Telefon: 603387081
Pracując wiele lat w Klinikach w Niemczech nauczyłem się trochę innego podejścia do medycyny – „naucz się jak najwięcej a nie będziesz zdany na innych”.
Zrozumiałem ze specjalista taki jak Gastroenterolog to nie tylko badania endoskopowe i leczenie kliniczne, ale również bardzo szeroka diagnostyka ultrasonograficzna i prowadzenie pacjenta ambulatoryjnie wykorzystując badania usg do monitorowania choroby.
Na obecnym poziomie techniki można z powodzeniem monitorować leczenie np. przewlekłych nieswoistych zapaleń przewodu pokarmowego, chorób wątroby i dróg żółciowych oraz chorób nowotworowych przewód pokarmowego wykorzystując wysokiej klasy aparat usg. Taki aparat posiadam na wyposażeniu swojego gabinetu.
Jest to nowy Philips Epiq 5 z modułem do badan z kontrastem oraz elastografii.
Obserwując również nasilającą się liczbę przypadków wszelkich nietolerancji pokarmowych na zawarte w naszym pożywieniu substancje postanowiłem wyposażyć swój gabinet w aparat do wodorowych testów oddechowych na nietolerancje laktozy, fruktozy i sorbitolu oraz wykrywaniu przerostu bakteryjnego.

Adres

Maciej Tomtała. Adres: 80-175 Gdansk, ul. Jabloniowa 29A

Kilka słów o mnie

 • w 1998 roku ukonczylem Wojskowa Akademie Medyczna w Łodzi

  • Odbyłem roczny staż w 7 Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku. Następnie jako lekarz/oficer do 29.02.2004 odbywałem służbę na okrętach Marynarki Wojennej m.innymi na ORP „Lech”, ORP „Wodnik”, ORP „Pulaski” oraz ORP „Hydrograf”. Podczas mojej służby odbywałem staże specjalizacyjne w 7 Szpitalu MW w Gdańsku jak również w CSK WAM w Warszawie.

 • W roku 2003 zdałem egzamin specjalizacyjny I-go stopnia z Chorób Wewnętrznych.

  • W roku 2003 zdałem egzamin specjalizacyjny I-go stopnia z Chorób Wewnętrznych.

 • W marcu 2004 r wyjechałem do Niemiec i rozpocząłem prace w Hufeland Klinikum Mühlhausen/Bad Langensalza.

  • W marcu 2004 r wyjechałem do Niemiec i rozpocząłem prace w Hufeland Klinikum Mühlhausen/Bad Langensalza.

 • W listopadzie 2007 roku zdałem egzamin specjalizacyjny z Chorób Wewnętrznych a w Marcu 2013 roku zdałem egzamin specjalizacyjny z Gastroenterologii.

  • W listopadzie 2007 roku zdałem egzamin specjalizacyjny z Chorób Wewnętrznych a w Marcu 2013 roku zdałem egzamin specjalizacyjny z Gastroenterologii. W listopadzie 2015 roku rozpocząłem prace na Oddziale Gastroenterologii w Helios Klinikum Erfurt. W międzyczasie ukończyłem 3-etapowy kurs Ultrasonografii, kurs ERCP jak również kurs Endosonografii (EUS) i USG z wykorzystaniem Kontrastu (CEUS). Zdobyte kwalifikacje wykorzystałem praktycznie w swojej pracy klinicznej pod okiem wysokiej klasy specjalistów.

   Podczas mojego pobytu w Niemczech brałem regularnie udział w licznych szkoleniach i konferencjach.

   Po powrocie do kraju podjąłem prace w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku gdzie mogę swoje wcześniej zdobyte doświadczenie kliniczne wykorzystać w diagnozowaniu i leczeniu chorób wątroby i przewodu pokarmowego.”