Telefon: 603387081
  • 18 STY 16

  USG z kontrastem tzw. CEUS

  USG z kontrastem

  USG z kontrastem tzw. CEUS jest relatywnie nowa metoda diagnostyczna polegająca na wprowadzeniu do krwiobiegu mikropęcherzykow wypełnionych gazem, które w wyniku działania ultradźwięków wzmacniają obraz na monitorze co pozwala śledzić ukrwienie narządów, przepływ krwi w dużych naczyniach i sercu.

  I tak np. w Niemczech od 2008 roku metoda ta w połączeniu z najnowszymi aparatami usg , poprzez możliwość śledzenia przepływu krwi i jego charakteru na żywo, w sposób ciągły i od pierwszej sekundy podania kontrastu, stalą się jedna z podstawowych , wykorzystywanych w gastroenterologii do diagnozowania rożnego rodzaju zmian w wątrobie oraz trzustce.

  Badanie to poprzez swoja dostępność, koszt i praktycznie brak działań ubocznych po podaniu kontrastu ( w przeciwieństwie do kontrastu wykorzystywanego w Radiologii) stało się konkurencyjne a na pewno równoważne i uzupełniające się z takimi badaniami jak MRT czy Tomograf Komputerowy.

  Nie można zapomnieć również o braku promieniowania radioaktywnego, które to podczas wcześniej wspomnianego badania Tomografem Komputerowym dozowane jest w bardzo dużych dawkach.
  Badanie CEUS pozwala na wykrywanie, diagnozowanie i różnicowanie wszelkich łagodnych i złośliwych zmian w wątrobie takich jak naczyniaki, gruczolaki, FNH, HCC, CCC, torbiele czy ropnie.

Oferta

 • USG jamy brzusznej w tym watroby, trzustki i jelit.

  Badanie to umożliwia ocenę jakościowa i ilościowa organów w obrębie jamy brzusznej. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii można ocenić takie narządy jak wątroba, drogi żółciowe, trzustka, nerki, śledziona, węzły chłonne, aorta, pęcherz moczowy czy prostata. Oceniając w/w narządy ocenia się ich wielkość, strukturę, ukrwienie, wady rozwojowe jak również wykrywanie rożnego rodzaju zmian nowotworowych łagodnych jak i złośliwych.

 • USG naczyń brzusznych

  Wykorzystując zdobyta wiedzę i technologie w postaci nowoczesnego aparatu USG jesteśmy w stanie ocenić przepływ krwi w naczyniach i wykryć powstające zatory, zwężenia czy rozwarstwienia dużych naczyń. W gabinecie swoim proponuje ocenę naczyń brzusznych takich jak : Aorta, Arteria mesenterica supp, Truncus coeliacus czy tętnice nerkowe. Dzięki temu można rozpoznać takie choroby jak tętniak aorty, zwężenia ujść

 • USG tarczycy

  badanie ultrasonograficzne tarczycy określające wielkość płatów, występowanie guzków i ich charakter oraz ocena ukrwienia tarczycy przydatna w podejrzeniu zapalenia tarczycy.